Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
Skvele kamarát, tento ma potešil, i když už som jej viděl
Takýto som nenašiel, vraj som naň myslel, když som sbieral Lactarius vietus.
Veľmi pekna robota.
Reagovať na správu
Mišo super....rodený rýdzikár sa nezaprie
Reagovať na správu
moc pekné , gratulujem
Reagovať na správu
vyborne ale z takej dialky zrejme atlasovky nema vyznam robit, nevidno nic detailne. pri tomto formate aky dovoluje nahuby tak max z 3 plodnic.
Reagovať na správu
Sú rôzne možnosti ako fotiť atlasovky. Tu je aj biotop a spôsob rastu čiastočne vidno, čo je niekedy veľmi cenná informácia. Ja fotím aj blízke fotky pre detailný pohľad na určité časti plodnice, aj fotky viacerých plodníc, kedy sa snažím zakomponovať do záberu i plodnice, ktoré nie sú naaranžované a taktiež náladovky s prirodzeným rastom. Keď má človek aj originálne foto kde si všetko vo veľkom formáte pozrie, tak to je ono. A také potrebujem, také aj robím. Netočí sa všetko iba okolo tejto stránky. Ale máš samozrejme pravdu, že rozlíšenie nestačí, nestačí často ani tých 400 kB pre fotky do Atlasu, ale s tým nič nenarobíme. Keď dáš totiž väčšiu fotku napr. 1024 širka, a je na nej zachytených mnoho informácií (detailov), tak pri úprave fotky pre publikovanie na webe musíš ísť aj s kvalitou dole, niekde na úroveň 60 %. Na mojej stránke práve od dnes zväčšujem rozlíšenie novo pridaných fotiek, nech sa je na čo pozerať. Tam som ale sám sebe pánom Ďakujem
Reagovať na správu
tu je Michal jednoducha logika, urcity format pusti len urcity druh foto, neda sa robit hybrid. a pod komresiu 65 nikdy nejdem, pekne vidno ako to nici foto ked si ju clovek zvaci na 200%, to uz je lepsie ten format zmensit. a idem kuknut rovno ku teba na stranku, nech si to uzijem.
Reagovať na správu
stranku mas peknu, uz som tam bol viac krat.
ja som tiez robil podobny pokus s atlasovkou - http://www.ulozisko.sk/obrazky/706191/ci... ale potom som zistil, ze tu plodnicu som vlastne nemusel otacat, lebo pri nahuby formate uz nie su viditelne detaily ako by som chcel. aj preto som ju nakoniec vobec nepridal.
Reagovať na správu
pekne, aj s biotopom
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
JUDr. Michal Jamrich
Kvalita:
Nejedlá huba
Čas a miesto:
29. 07. 2014, Západné Tatry
Popis:
Lactarius syringinus syn. Lactarius vietus syn. Lactarius vietus f. syringinus
Lactarius syringinus Z. Schaef., Česká Mykol. 10: 171 (1956) je síce stále vedený v Index Fungorum, Mycobank, Russulales News a aj niektorými ďalšími autoritami ako samostatný (legitímny) druh, ale podľa najnovších teórií by mal byť zaradený pod Lactarius vietus (Fr.) Fr., ako jeho forma, resp. ako synonymum. Od klasického Lactarius vietus sa Lactarius syringinus odlišuje o niečo robustnejšími, mäsitejšími plodnicami, výraznejšou farbou klobúka (živšie ružové a červenkasté tóny) a zreteľnejším zónovaním klobúka (kruhy). Inak je makroskopicky a mikroskopicky zhodný (farba mlieka, zmena farby mlieka, vôňa, chuť, farba dužiny, biotop - viaže sa na brezu (Betula sp.), ... ).
Plodnice rástli niekoľko metrov od ,,klasických" Lactarius vietus, na trochu suchšom mieste (v porovnaní s miestom nálezu Lactarius vietus, ktorý rástol skoro v močiari), biotop ale celkovo výrazne podmočený. Stromy na mieste nálezu smrek, breza, osika a borovica.
Viac foto http://www.rydziky.com/Lactarius-syringi...
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval JUDr. Michal Jamrich (Mijam)
Exsikát existuje
Herbár: HBMJ
Ďalšie informácie:
ID: 495467; Zverejnené: 28. 10. 2014
Zaradené:
Ďalšie fotografie