Nádherný motýlik aj foto.
Reagovať na správu
Zaujímavý je popis lokality. A je to asi, teda určite, správne. Treba ich chrániť. Keď si predstavím, že aj vidlochvost ovocný, či feniklový, je tiež chráneným druhom a je ich pomaly viac ako mlynárikov kapustných, možno sa toho dožijeme aj u apolla.
Inak nádherné foto. Gratulujem!
Reagovať na správu
Ďakujem Miroslav za pochvalu U apolla sa už ťažko dožijeme akejsi expanzie v našich podmienkach,lokalít rapídne ubudlo a vzdialenosti medzi nimi sú častokrát pre apolla neprekonateľné,populácie na nich dožívajú a pomaly degenerujú ... problém ktorý kompetentné zložky ochrany prírody okrem pár výnimiek bohužiaľ absolútne nezaujíma.
Reagovať na správu
Viem presne, o čom píšeš. Kde sú tie doby, keď som v Pieninách vídaval nádherne tmavo zafarbené samičky apolla, na dych vyrážajúcich lúkach, pod vápencovými skalami. A nie je to až tak dávno. Asi 35 rokov. Keď som lokalitu navštívil pred niekoľkými rokmi, nespoznával som to tam. Všetko zarastené kermi a inými náletovými drevinami, nebolo miesta pre ich normálny život. Smutné. Veľmi smutné. Držím im palce, krásavcom, snáď sa nájde niekto, kto to dokáže vrátiť aspoň z tretiny späť. Múdrym obhospodárovaním lúk a pastvín v našich krásnych horách.
Reagovať na správu
Dovolil som si zaradiť túto fotografiu medzi vybrané. Kochám sa nad pohľadom tejto fantastickej hry farieb, odtieňov a tvarov. Dnešní dizajnéri môžu nájsť v prírode veľa inšpirácie.
Reagovať na správu
Tato fotka sa podarila. Paráda Tóno!
Reagovať na správu
Podobne prekrásny.
Parádne foto.
Reagovať na správu
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.