Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
Parádní lednový nález.
Reagovať na správu
Tak toto jsem ještě v lednu neviděl
Reagovať na správu
Ivo nezmýlil ši sebe dátum
Reagovať na správu
Ja ne, ale ona.To bude asi tým počasím doteraz bolo relatívne teplo a vlhko.Od 8.8.nepršalo a prvú vlahu sme videli až koncom novembra.
Reagovať na správu
Ta to čo to toto ?Terazky v januári?
Reagovať na správu
Ivko a čo tak nejaký pavučinovec?/ostatok plachtičky je vidieť/-A o tom skúsenejšom by sa dalo polemizovať-neviem na čo si myslel.
Reagovať na správu
...keď ja som z toho taký jeleň.Čím viac sa o to zaujímam tým tomu menej rozumiem.:
Reagovať na správu
Šťavnačky majú zbiehavé lupene, skôr by som povedal kapucňovka okrovohnedastá, alebo nejaká smeťovka
Reagovať na správu
čo by si povedal na Pavučinovec otravný?Dnes som pozberal plodničky a dám ako exsiskát.Ale najviac mi to propomína smeťovku .
Reagovať na správu
Ivo potrebujem doplniť: farbu výtrusného prachu, kde rástla, farbu dužiny. Pozerám pavučinovce okolo C. armeniacus, C. poecilopus.
Reagovať na správu
Farba výtrusov bola okrovohnedá.Rástla na záhrade,možnosť rastu z odumretých koreňov ovocných drevín .Nechcel som farárovi rozryť záhradu.
Reagovať na správu
Určovanie pavučinovcov je veľmi ťažké. Paľo Kešeľák sa tomu začal venovať a spracoval si aj formulár, čo všetko treba zaznamenať na čerstvých plodniciach ...Pavučinovec otravný (Cortinarius rubellus) by mal mať sýto červenohnedé lupene (našiel som si popis v knihe Funga Nordica). Exsikát by mal mať tmavo červenohnedý klobúk, hnedé lupene a červenohnedý hlúbik.
V mykológii je tak ako aj inde, čím viac vieš, tým sa ti viac zdá, že si hlúpejší.
Reagovať na správu
Jožko,svätá pravda.Čím viac sa snažím študovať o hubkách,tým viac pozorujem čo všetko ešte neviem.Nehovoriac o tom,že pri zbere som oveľa opatrnejší.Je síce pravda,že zbieram niekoľkonásobne viac druhov ako kedysi pred 20-30 rokmi,ale ako vravím s hubami na konzum sa neoplatí experimentovať.
Reagovať na správu
Veľmi zaujímavý januárový nález, Ivko .
Reagovať na správu
Mě napadlo něco z rodu Hebeloma, třeba H. mesophaeum. Hned jak jsem fotku uviděl, tak mi to přišlo podobné s tímto druhem. A stále ještě rostou, H. mesophaeum jsem našel minulý týden. I když, pravda, ty mívají větší výtrusy. Je to jen návrh
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Ing. Ivo Nagy
Čas a miesto:
14. 01. 2012, Michalovce-Topoľany
Popis:
Trsovitý vzrast.Vôňa nevýrazná.Chuť štipľavá ,mierne múčnito hubová z trpko tanínovou dochuťou.Klobuk 5 cm a menej,jemne poprehýbaný podvinutý..Lupene voľné,krémovobiele,husté,vidlicovo rozvetvené,celistvé,húževnaté ,pružné.
Hlúbik valcovitý, hladký suchý, matný, do 3/4 okrovohnedý, pod klobúkom slonovinovobiely ohraničený jemným velumom plný a pružný. OBR 308 492
Identifikácia:
Exsikát neexistuje
Huba nemusí byť spoľahlivo identifikovaná. Pomôžte s jej identifikáciou a napíšte do diskusie k obrázku svoj názor.
Ďalšie informácie:
ID: 307625; Zverejnené: 14. 01. 2012
Zaradené:
Užitočné linky:
Ďalšie fotografie