Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
Pôvodne som túto fotografiu nechcel dávať, ale mala byť len súkromnou fotkou pre evidenciu nového miesta na prípadný komerčný zber, ale takto je tiež jasným dôkazom, že hríb smrekový môže vyrásť aj pod cca 300 ročným osamelým dubom. Najbližší smrek je asi tak 0,5 km.
Reagovať na správu
vsak to je normalne, ja ho casto nachadzam v cistych dubinach. v podstate tam hrib dubovy ani nerastie.
Reagovať na správu
Podobne ako H. dubové v smrečine. Toho roku som našiel asi 100-vku naozaj dubákov v čistej pomerne mladej smrečine (cca 30 ročný les). Totálna monokultúra smreka bez akejkoľvek inej rastliny.
Reagovať na správu
Tieto moje boli v okruhu takých 30 m všetky - 100 ks. To bola podívaná
Akurát boli všetky hovadsky červavé aj keď vyzerali pekne. Ani trhať som ich nemusel. Už na klobúkoch bolo vidno vpichy múch.
Reagovať na správu
Prekrasny! Posli 5-6 kusy.
Reagovať na správu
Neviem podla coho to zavisi,ale ja mam tiez skusenost ze cista dubina sem tam nejaky buk , smrek nikde a predsa tam rastu smrekace,ale hriby dubove nie ,celkovo na zahori kam chodim na huby som zatial moc hribov dubovych nenasiel a nachadzam z 97% same smrekace.Ine hriby som zial nenasiel.Vacsinu ked rastu tak nachadzam len suchohriby hnede a smrekace,sem tam sa podari na jednom mieste zopar kuskov kozakov hrabovych.
Ale chcel by som niekedy vediet kde hladat napriklad take hriby bronzove
Reagovať na správu
Veľa záleží aj na pôde. Na Záhorí je chudobná, kyslejšia pôda, ktorá viac vyhovuje práve hríbu smrekovému a zvlášť aj hríbu borovému, takže sa tam skôr presadia. Na druhej strane, hríb dubový a zvlášť hríb bronzový majú radšej bohatšie pôdy, ako sú napr. v okolí Zvolena, z treťohorných sopiek. Táto kombinácia OBR 47619 je napr. z kyslejších sopečných hornín a je to čiastočne unikátna lokalita aj z pohľadu geológie.
Reagovať na správu
aha,taketo veci zase neviem ,predsalen som zaciatocnik aj ked na huby chodim od 3 rokov,ale na zahori som borovaka uz dlho nenasiel.Tam skor zrnitohlubikove nachadzam.ale dakujem za ozrejmenie,niekedy vezmem auto a na huby pojdem na iny smer nez zahorie,snad budem mat stastie
Reagovať na správu
nádherný, bola by škoda ho nedať na tieto stránky
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Vladimír Kunca
Kvalita:
Výborná jedlá huba
Čas a miesto:
11. 09. 2009, Pliešovská kotlina, východ
Popis:
Náhodne sme našli dve plodnice pod osamelým dubom letným.
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Vladimír Kunca (vlado(ZV))
Exsikát neexistuje
Ďalšie informácie:
ID: 174770; Zverejnené: 08. 10. 2009
Zaradené:
Užitočné linky:
Ďalšie fotografie