Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
Tatry nezozerie, ale smreky si poda..
Reagovať na správu
Ale čo budú Tatry bez smrekov. Tí drbnutí ochranári sa snažia zabrániť postrekom, že vraj o 100 rokov sa príroda s kôrovcom vysporiada sama. Len mám taký dojem, že o 100 rokov tu nebudem ja, ani ty a dokonca ani tí ochranári, he...
Reagovať na správu
ktovie co bude o 100 rokov, len mam obavu, ze ak sa my nevysporiadame sami so sebou, priroda sa vysporiada s nami..
Reagovať na správu
Mnohí "drbnutí" ochranári majú tiež nejaké vzdelanie a na základe toho aj uvažujú, čím nechcem povedať, že lesníci nie. Nebudem tajiť, že študujem aj environmentalistiku, teda som v podstate tiež tak trochu ochranár. Uznávam, že niektoré extrémistické návrhy ochranárov občas škodia a vďaka tomu sa investori neskôr radujú, čo sa ani mne nepáči, ale napríklad by som konkrétne k tým postrekom povedal asi toľko, že je otázne, či takýto zásah skôr ešte viac neoslabí les, keďže postrek evidentne nezasiahne len toho lykožrúta, ale aj iný hmyz a tým naštrbí celý potravný reťazec, teda spôsobí vyhubenie mnohých hmyzožravcov, vyženie vtáctvo... a tak ďalej.
Reagovať na správu
Janko, čiastočne s tebou veľmi súhlasím, ale takéto ekologické riešenia trvajú hrozne dlhý čas. Zamyslel si sa niekedy nad tým, že každý deň konzumuješ napr. striekané paradajky, uhorky, hrozno atď, ktoré sú zdravotníkmi v dnešenej dobe považované za "prím v strave"? Mne ide o to, aby som sa mohol o 10 - 20 rokov poprechádzať v zdravom lese, preto som nadhodil myšlienku ako na to. Pozri si reakciu Gaspiho, ktorý študuje lesníctvo. Nemám viac k tomu čo dodať.
Reagovať na správu
Ja viem, že je to dlhá doba, ale ja skôr uvažujem v tom zmysle, aby naši prapraprapravnuci mali pekný a odolný TANAP, ktorý nebude treba stále obnovovať po víchriciach a lykožrútoch. Uvedomujem si, že je to veľká obeta takto sa vzdať lesa, ale treba to raz nejako vyriešiť, tak som načrtol, ako by sa to dalo.
Reagovať na správu
Niekedy sa príroda s lykožrútom a inými katastrofami vysporiadala sama, to je pravda, lenže to bolo, dnes je príroda globálne pod iným tlakom, a myslím, že sama nemá šancu. Je to podobne ako s frázou : "Trh všetko vyrieši !" Vidíme ako trh rieši problémy v amerike. Banky a finančné inštitúcie padajú a budú padať jedna za druhou, naviac ťahajú za sebou aj výrobné podniky. Janko píšeš, že postreky zasiahnu aj iné živočíchy. A čo tie živočíchy budú robiť, keď les zožerú lykožrúty? To ich nezasiahne? Koľko kriku ešte za socializmu narobili ochranári napr. kvôli prečerpávajúcej elektrárni Čierny Váh. Choď sa tam pozrieť dnes viď. obr. OBR 73481 OBR 73487 OBR 73757 OBR 73483 . Hlavne OZ (VLK, Smatana, et cetera) len zneužívajú spoločnosť pre vlastný prospech. Dobre sa totiž do všetkého hovorí, keď za nič nenesieš zodpovednosť.
Reagovať na správu
Dobre, tak OZ je niečo iné, uznávam, ale v prípade toho lesa v Tatrách zrejme musela postrek zakázať nejaká zodpovednejšia inštitúcia, ktorá spadá pod Ministerstvo ŽP, keďže OZ nenesú zodpovednosť.
Reagovať na správu
nič nezožerie kôrovec , ale dobré by bolo keby niekto zožral tích čo sa akože o Tatry starajú. Su to ubrblaní drevomafiani , kto neverí ako si príroda poradí s kôrovcom viď článok. http://www.denik.cz/z_domova/sumava_kuro...
Reagovať na správu
Ja túto teóriu nevyvraciam. Je jasné, že časom musí vyrásť niečo iné, ale najbližších 50 rokoch sa po takom lese určite prechádzať nebudeš. Dokonca aj tvoje ilustračné foto "hovorí" za všetko.
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Jaroslav Kandra
Čas a miesto:
13. 09. 2008, Tatranská Javorina
Popis:
Nákaza sa rozširuje na susedné stromy.
Ďalšie informácie:
ID: 129571; Zverejnené: 17. 09. 2008, Model:DMC-FZ50; Clona:f/3.6; Čas:10/400s; Blesk:Nie; Ohnisková vzdialenosť:372/10mm (35mm ekvivalent: 197)
Zaradené:
Ďalšie fotografie
turniskáRe: 2
Jaroslav Kandra
13. 04. 2008