Z toho nálezu som trocha zmätený, keďže široko ďaleko nie sú žiadne ihličnany, tak som predbežne vylúčil Calocera viscosa (hoci podľa Stana je to on). Hoci na druhej strane, jeden pohodený kus dreva, použitý napr. na stavbu posedu v dohľade, môže všetko zmeniť. Počkám, či ešte niekoho niečo nenapadne.
Reagovať na správu
Ja ho často nachádzam aj v bučinách a bolo mi to tiež divné, až kým som nezistil, že je akýmsi indikátorom už dávno vymretých ihličnanov na lokalite. Rastie na nepatrných zbytkoch ihličnanov, v mnou spomínanom prípade sa jednalo o smrekovce, ktoré neprežili v bučine.
Reagovať na správu
Pozeram novu kolonku "Neurcene s exikatom". Nechodis Ty Janko aj po Pezinskxch Karpatoch? Mam presne taku skusenost ako Janko. 2x som sa tak isto divil. V 40-50 rocnej bucine,nic ihlicnanove na dohladt a zrazu parozkovec lepkavy. A tiez som vyhrabal nieco silno prachnive,u nas najskôr smrekovec.
A ked je suchsie,tak tiez maju taku ohnivu farbu http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?...
Reagovať na správu
Posobivé foto, ja ho tiež často nachádzam v bukovom lese, ale zistil som, že aj v zdanlivo čistých bučinách nachádzam občas pníky smrekov, z čoho usudzujem, že tam bol v minulosti smrekový porast a počas niekoľkých generácií ho buk vytlačil.
Reagovať na správu
Skutoc'ne na'dherne farby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A fotografia?
To je oku lahodiaca, para'da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
Reagovať na správu
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.