no teda a hned dva, vlastně tři
Reagovať na správu
Nevravím, že to nieje on, ale zdajú sa mi dosť rozdielne ako tie z Javorníkov alebo Kr. vrchov. Je to tá istá lok. ako 2017? Farba klobúka mi príde iná, nemodrie na celom reze klobúka či hlúbika... Škoda, že je to tak farebne mimo, moc do žlta .
Reagovať na správu
Adam stiahla som žltú , tieto dve plodnice som nechala neporušené v lese , no z tej menšej som trošku odrezala , plodnička modrela , no nie veľa , pripisujem to suchu a farba klobúka mi tiež pripadá iná ... menšiu plodničku suším doma a dnes na reze je žltošedá po modrej ani stopa a všetky tri plodnice rástli spolu , menšia asi 20 cm ďalej
Reagovať na správu
Paráda Olinka, gratuľujem.
Reagovať na správu
Ahoj. Toto rozhodne neni hrib zavality. Extremne vzacne se stava ze vyroste hrib Fechtneruv pod jehlicnany. Studoval jsem nekolik polozek z Evropy a bylo to potvrzeno i molekularne. Nicmene kazdy takovy nalez je natolik zajimavy ze by bylo dobre jej peclive zdokumentovat a zanalyzovat. Neni stale vyloucene ze by v jehlicnanech mohl rust i novy krypticky druh blizky B.fechtneri. Pokud by od sberu byla polozka velmi bych o ni stal. Vzhledem k tomu ze neni mozne s jistotou rici ze jde o hrib Fechtneruv nebyl by pri sberu plodnic porusen zakon. Pokud je to mozne lokalitu znovu navstivit a plidnice vzit bylo by to super. Jednu by bylo dobre rozriznout a zdokumentovat oxidaci a jeste pred tim vyfotit celou jen polozenou na zem.
Reagovať na správu
Zatim jsem tento jev zaznamenal ve Svycarsku Italii a Spanelsku. Ze Slovenska uz je znamy nalez od Marose Peigera. Analyzoval jsem plodnice ze Spanelska z ciste jedloveho lesa a byl to fechtner. Ostatni jen makro/mikro skopicky ale vse odpovidalo. Nicmene chtelo by to aspon jednu takovou polozku molekularne zanalyzovat i ze stredni Evropy. To zatim nikdo neudelal.
Reagovať na správu
......fíha,paradne si našla.
Reagovať na správu
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.