Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
Ako dlho sa da povazovat mikroskopovana lokalita za platne urcenie?
Reagovať na správu
To je tazko povedat, ja som zástanca mikroskopovania pri kazdom naleze, toto je kazdopadne na 99% dobre urcene. Je to mikroskopovane predminuly rok (2016) a este aj minulý rok (2017) premikroskopovane, aj ked to bolo pomerne narocne, keďže zrelych bolo len par vytrusov z celeho apotecia. Ono sa casto stáva, ze niekedy viacero druhov makroskopicky totoznych osidluju rovnake miesta a lokality a potom je to katastrofa. Napr. Flammulina elastica a Flammulina velutipes, ci napriklad Lachnellula calyciformis a Lachnelulla subtilissima.Co som si ale vsimol, tak zatial z cca.10 zberov co u seba evidujem sa jedna vzdy o Sarcoscypha austriaca, coccineu mam zber len pri Ilave.
Reagovať na správu
Dobrá pripomienka, tiež by ma to zaujímalo...takže, keď niekto nafotí skupinovú fotku 6-tich ohnivcov a z tejto skupiny dá zmikroskopovať iba jednu-dve plodnice a výjde z toho napr. ohnivec rakúsky, tak po správnosti by nemal napísať k fotke, že ohnivec rakúsky, pretože vedľajšia plodnica už môže byť iný druh...aby to bolo 100%-tné, mala by byť zmikroskopovaná každá plodnica z fotky, či sa mýlim? a to by som rád videl, kto by to takto robil a kto by nám to mikroskopoval...nejako sa nám to zamotáva...alebo treba napísať, druhá plodnica zľava, hneď tá nad spodnou plodnicou, ktorá čiastočne prekrýva štvrtú plodnicu je ohnivec rakúsky a ostatné sp.
Reagovať na správu
Ja s tebou suhlasim, tiez mam mikrolokalitku, kde bol mikroskopovany zber a neviem ako dlho sa tomu da verit a ci vobec - nemozu ohnivce rast zmiesane? OBR 436462
Reagovať na správu
To tiez neviem posudit, ale kedze sa pise v literature ze osidluju podobne biotopy, tak je to celkom mozne. Preto treba sa riadiť, tym, ze co fotis, to zmikroskopujes, ako je to aj tu, tu sme zobrali vzorku z toho isteho konara, kde boli plodnice hned vedla.
Reagovať na správu
Tak to je fakt hustý.
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Ing. Juraj Kianička
Kvalita:
Nejedlá huba
Čas a miesto:
01. 01. 2018, Javorníky
Popis:
Väčšie množstvo mladých plodníc rástlo na zanorených konároch listnatých drevín v listnatom poraste (jelša, vŕba, baza, jaseň).
Z toho istého miesta, z ktorého už boli mikroskopované.
Identifikácia:
Mikroskopovaním
Identifikoval Filip Fuljer (golgolik)
Exsikát existuje
Ďalšie informácie:
ID: 652781; Zverejnené: 06. 01. 2018
Zaradené:
Užitočné linky:
Ďalšie fotografie