uau, na to by som sa ja neodvážil fakt
Reagovať na správu
Ahoj Janka! Mali ste sem nafotiť všetkých tých rakov, čo ste dnes našli aj s tými žabkami! Janka je super dievčatko, je veľmi rozumná a odvážna. Mamina môže byť na ňu hrdá!
Reagovať na správu
som rád, že ešte nevymreli
Reagovať na správu
Rak (Oronectes limosus). Dosahuje dĺžku 12 cm. Sfarbenie tela je hnedo-zelené, na brušku sú červené priečne pásiky. Pochádza zo Severnej Ameriky. Dnes žije v tokoch a kanáloch, ale aj v stojatých vodách. V strednej Európe je veľmi rozšírený. Tento druh sa udomácnil od roku 1890 a vyskytuje sa i v mierne znečistených vodách. Živí sa okrem iného aj slimákmi, červami a zdochlinami. Na rozdiel od raka riečneho je odolný voči hube Aphanomyces astaci.
Rak riečny (Astacus astacus). Dosahuje dĺžku 20-25 cm. Sfarbenie sivé alebo hnedé. Vyskytuje sa v čistých potokoch a riekach strednej a severnej Európy. Je našim najväčším kôrovcom. Kedysi bol v našich čistých vodných tokoch veľmi rozšírený a hojný, dnes však je veľmi vzácny. Jeho nápadný úbytok spôsobila huba Aphanomyces astaci. Dnes sú takmer všetky potoky s pôvodným výskytom raka riečneho znečistené. Rak riečny sa živí ulitníkmi, lastúrnikmi, zdochlinami. Je to predovšetkým súmračný a nočný živočích.
Reagovať na správu
babky walterovie,ste téda mali odvahu...
Reagovať na správu
TAKéTO RAKY SME SO žIAKMI LOVILI V jELENCI A POTOM SME ICH AJ PAPALI
Reagovať na správu
Som rád, že vidím, ako sa chodí na raky v noci.
Reagovať na správu
AJ ste ho opiekli na ohni?
Reagovať na správu
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.