Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
Ďakujem, Milka. Rozhodol som sa, že už sem asi nebudem dávať žiadne mikrosnimky, nemá to význam, pre väčšinu ľudí je to zbytočná informácia a fotka celkovo. Kto bude chcieť, nájde si moju robotu na mojej stránke.
Reagovať na správu
Pro mě je to velká škoda, protože tady si ty snímky prohlédnu vždy, kdežto na Michalových stránkách budu spíš hledat jen konkrétní druhy... Vždyť i tohle nás posouvá dál . Je mi dost smutno z toho, kam tyhle stránky směřují... Jsem tu už jen proto, že mi tolik daly, ale všechno je už jinak
Reagovať na správu
Zdenka, Slavo, ďakujem. Ja to vidím a cítim tak, že nejakú odbornú prácu tu už nechcem robiť a prezentovať. Áno, z mnohých vecí, ktoré sa tu dejú v poslednom období som smutný a znechutený zároveň. Nezapájam sa do diskusií, ale zdieľam správne názory mnohých, ktorým ide skutočne o dobro prírody a jej ochranu (a zároveň o rozširovanie poznania o hubách a ich hlbšie skúmanie). Nedá sa to úplne skĺbiť so všeobecnou hubárskou mániou, ktorá na Slovensku je historicky zažitá. Ono by to bolo super, veď by sme mali všetci chodiť do prírody a užívať si ju, ale pokiaľ by sme mali ako národ aj nejaké enviromentálne cítenie a správali sa mimo domu tak, aby po nás aj niečo z tých pekných miest zostalo. Táto stránka mi dala veľmi veľa, spoznal som mnoho správnych ľudí, cez ňu som sa dostal k mykológií. Rýdziky som tu v Atlase aspoň nomenklaturne upravil, ale už to nebudem s aktivitou preháňať. Mám svoju stránku, tú si budem zveľaďovať. Cez zimu chcem prejsť na nový dizajn a štruktúru. Kto chce, nájde si. A odborné veci, popisy a poznatky, zatiaľ ďalej vo väčšom rozsahu ako uznám za vhodné, nezverejňujem, aby som mal zdroje pre možnú budúcu aj publikačnú činnosť. Nikdy nevieš, kto kedy čo skopíruje.
Reagovať na správu
Také jsem Ti dal souhlas. Zde to nemá cenu, jen promile lidí zajímá mikro a dost lidí ani neví, na co se dívá. Pozoruji to zde už delší dobu, pokud člověk nedá dubáka, nebo barevného hřiba, nález není náležitě oceněn.
Jak píšeš, kdo má zájem, stránky si najde a i zde jsi udělal velmi dost slušné roboty!
K tomu enviro cítění a tomu, co se zde poslední dobou děje jsem se už vyjádřil, nebudu tedy opakovat svou pravdu, ale také jsem z toho velmi znechucený.
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
JUDr. Michal Jamrich
Kvalita:
Vzácna huba
Čas a miesto:
24. 06. 2015, Strážovské vrchy
Popis:
Lactarius stephensii je jeden z dvoch druhov ,,podzemiek", ktoré podľa najnovších teórií a aj DNA štúdií radíme do rodu Lactarius.
Jemu tvarovo aj farebne veľmi podobný Lactarius borzianus sa odlišuje okrem iného viazanosťou na ihličnaté stromy (Picea abies, Abies alba), preferuje vyššie polohy (1000-2000 m), pripojenie výtrusu na sterigmu bazídia je heterotropické (nesymetrické, odchylné umiestnenie), bazídiá sú v prevažnej väčšine štvorvýtrusné.
OBR 527539 OBR 527542 OBR 527543
Identifikácia:
Mikroskopovaním
Identifikoval JUDr. Michal Jamrich (Mijam)
Exsikát existuje
Herbár: HBMJ
Ďalšie informácie:
ID: 527541; Zverejnené: 01. 07. 2015
Zaradené:
Ďalšie fotografie