Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
fiha, zaujimave. vyzera to ako nejaka Hydnellum, ale nesedi ani velkost ani doba vyskytu a ani druh stromov. fakt netusim.
Reagovať na správu
Bude to Ustulina deusta. Pozri OBR 29108 .
Reagovať na správu
Tie dva klackomycéty sa podobajú, keď sú v škôlkarskom veku...
Reagovať na správu
Máš nový druh. Pamätáš si, kde rastú? Môžeš urobiť sériu fotiek, ako sa vyvíjajú.
Reagovať na správu
Bola na tenkom konáriku,nie veľmi rozrastená.Časť som odobral ,ale či to ešte najdem ,neviem . Ale viem presne kde to bolo. Skúsim.
Reagovať na správu
Veľmi vážne a nástojčivo upozorňujem na výhodu zariadenia GPS. My, čo potrebujeme mapovať lokality by sme mali GPS mať v povinnej výbave. Ale nie akékoľvek, ale minimálne s procesorom SIRF StarIII, ktorý je taký citlivý, že chytá signál aj v budove a pod stromami. GPS nižšej triedy je vyhodená investícia, lebo sú v lese nemé ako vlastná mať:o))) A musí to byť mapové GPS. V prípade prípadného záujmu rád porodím :o)))))
Reagovať na správu
GPS mám,ale len do auta. Mladý hovorí,že by sa to snáď dalo použiť aj v lese,ale to nie je problém,viem presne kde sa to nachádza. Tam je len problém,že je to miesto asi 100 m2 popadaných stromov.Sú jeden na druhom na výšku 1 m ,dá sa povedať nedotknuté miesto niekoľko desiatok rokov.Všetko je to obrastené machom a pod tým všetkým tečie potok. Takže skúsim si v tejto džungli spomenúť,kde to bolo. Tu som našiel všetky huby za posledné dni.
Reagovať na správu
Budete musieť ísť dvaja a Ďurislav ponesie autobaktériu :o)))
Poradím Ti: farebné bavlnky nevážia nič a dá da nimi fasákuš označiť lokalita. A nezainteresovanému to nič nepovie....Avšak GPS je GPS. Mám v ňom lokality z Tatier, Záhoria, luž.lesov a pod. v počte desiatok záujmových miest. A nemhrozí, že budem niekde krúžiť a dumať, kde to pred troma rokmi rástli. Štarkovi som dal do ruky GPS a priviedol ma presne na moju lokalitu, hoci tam jakživ nebol.
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Ján Komár
Kvalita:
Nejedlá huba
Čas a miesto:
24. 02. 2008, Chtelnica
Popis:
bukový les
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Ladislav Pomšár (Tasmanian de*il)
Exsikát existuje
na konári buka,veľkosť 3-5 mm,pri potoku
Ďalšie informácie:
ID: 99448; Zverejnené: 28. 02. 2008, Model:Canon PowerShot A640; Clona:f/8.0; Čas:1/10s; Blesk:Nie; Ohnisková vzdialenosť:29200/1000mm
Zaradené:
Ďalšie fotografie