Nasledujúce fotografie
??Re: 0
Ján Šuvada
15. 11. 2006
??Re: 0
Ján Šuvada
15. 11. 2006
Diskusia k fotografii
To je nádhera! Ako si sa tam dostal?
Reagovať na správu
Zavezl mne tam kanadan narozeny a vyrostly v te oblasti v divocine.Vlastni malou tryskovou pramici z hliniku ktera nema prakticky zadny ponor.Cely den lilo a tak to byl jak nejlepsi tak nejhorsi zazitek,oci pobodane v rychle jizde destovymi kapkami bolely 2 dny.Ivan.
Reagovať na správu
Neviem, či by som chcela na Aljaške žiť, ale rada by som sa tam pozrela. Ako bežný turista by som však určite nemohla navštíviť miesta, ktoré mám možnosť vidieť vďaka Tvojim fotografiám.
Reagovať na správu
Parkrat sem udelala zajezd (se sjezdem reky Stikine) cs.cestovni agentura Adventura, casteji sem jezdili s cs.agenturou Denali expedition team (tez sjezd Stikine,sidlo u Olomouce, www.denali-et.cz ) hlavne moravaci.Bylo to pro drsnejsi zajemce.Vetsina mist kam se dostavam ja je pristupna siroke verejnosti, tedy pokud jsou finance a cas.Cesty ktere podnikam stoji az $1500/osobu a kdybych to mel platit tak bych nejezdil nikam.)))Ivan.
Reagovať na správu
Tryskový čln v dnešnej podobe vymyslel a vyvinul začiatkom 50tych rokov Jon Hamilton na Novom Zélande. Podľa mojich informácií sa voda nasáva axiálnym čerpadlom mrežou v dne člna a je vystrekovaná pod obrovským tlakom. Je to princíp reaktívneho pohybu ako u sépií, olihní, kalmarov, chobotníc, krakatíc a inej vodnej hydiny z čeľade hlavonožcov.
Čln sa riadi za pomoci deflektorov, ktoré odkláňajú prúd vystrekovanej vody do želaného smeru, takže tryskový čln môže aj cúvať.
Keďže dno člna je hladké a jeho ponor je malý (čím ide čln rýchlejšie, tým sa viac vznesie na hladinu), je možné ho použiť aj tam, kde by iné motorové plavidlo nemalo šancu...
P.S. neviem si však spomenúť, kto dočerta vymyslel ochranné okuliare... :-o))))
Reagovať na správu
Sakra, znis jako encyklopedie...))) Ano, vse spravne.Clun kterym jezdim normalne (Chutine Warrior,ne ten na Iskut) je dlouhy 8m, z hliniku, 2 motory o konecnem vykonu 610Hp.Postaven podle planu z N.Zelandu v Idahu firmou Bentz boats, to jsou US experti na cluny pro melkou vodu a drsne podminky.Motory honi 2 tlakove pumpy Hamilton, clun se ridi pakou ktera ma kyvadlovy pohyb jen kupredu a dozadu cimz se nataci klapky nad tryskami.Taky se ridi ubiranim ci pridavanim plynu tomu ci onomu motoru.Max. rychlost asi 60 km/hod, clun je tak stabilni ze muze udelat v plne rychlosti otocku o 360 stupnu.To se bezne nedela protoze odstrediva sila hazi pasazery na vsechny strany a pres clun se prezene velka vlna.))) Rika se tomu "hamiltonova otocka".Ivan.
Reagovať na správu
Mal som to šťastie, že som v mladosti nezažil internet a hlavne chat!!! :-o)), ktorý zaberá veľkú časť môjho voľného času. Vtedy sa čítali knihy a "nejaké" sa mi dostali do rúk... :-o))))
Nič proti internetu, práve naopak!!! Ale za to chatovanie sa hanbím, mohol by som urobiť 500 dôležitejších vecí za tú dobu...ale kua, keď je to ako droga. Máš na chate kamarátov a neprídeš tam? Veď to sa nedá....
Reagovať na správu
Trochu stiesňujúce. Ale pekné.
Reagovať na správu
Bylo to tam jako v praveku, skoro jsem cekal ze odnekud vyleze brontosaurus.Naproste ticho, nikde ani ptacka zivacka.Ivan.
Reagovať na správu
No to verím, cítiť to aj z fotografie. Už som to vravela, ale moc ti závidím.
Reagovať na správu
Nádherná príroda a nádherné fotky.... ale ako si sa dostal na Alasku a čo tam robíš?
Reagovať na správu
Na Aljasku jsem emigroval a vetsinou se zivil praci v drevoprumyslu pro japonskou firmu.Ted jen fotim a v sezone jezdim v tryskovem clunu jako plavcik/pruvodce turistu z celeho sveta.Ivan.
Reagovať na správu
To mi pripomina Yosemite z vychodnej strany, akurat na vrchole nie je tolko stromov ako na tomto. I ten vodopad je tam, ako v Yosemite, akurat v lete ho nevidiet, az tak, ked zacne jesen a obdobie dazdov.
Reagovať na správu
A ten vodopád v skoro kolmej stene...ktovie, aký je vysoký....
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Ivan Simonek
Čas a miesto:
01. 01. 2006, okoli reky Iskut, Britska Kolumbie, Kanada
Popis:
Reka Iskut se vleva do reky Stikine nad americkokanadskou hranici.Zadna silnice k ni nevede, je nesplavna a tak je zcela nepristupna.Misty tak melka ze tece jen mezi oblazky, jinde se tristi rychly proud o balvany.Z letadla vypada jako ohromne bludiste ramen.Nikdo tam nema co pohledavat a tudiz toto udoli s horou Hoodoo(vpravo) a ledovcem stejneho jmena (v pozadi) vidi lidske oci jen velmi zridka.
Ďalšie informácie:
ID: 49409; Zverejnené: 15. 11. 2006
Zaradené:
Ďalšie fotografie