Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
Nádhera, gratuluji..
Reagovať na správu
Igor, to som len orezal podľa obsahu a nie podľa miery (hral som sa), ak budem vedieť nafotiť tak, aby sa mi obsah zmestil do miery, budem dobrý .
Reagovať na správu
Jozef, ja som nehodnotil kompoziciu(ta ma pri hubach ani moc nezaujima) ale nalez a ten je paradny.
Reagovať na správu
Pre mňa je každá nová huba pekný nález, ale niektorá poteší viac. O chvíľu ju dám.
Reagovať na správu
Super nález a pěkná fotečka k tomu.
Reagovať na správu
Jožko, skutočne pekná fotka, aj super popis. Len neviem, Ty to nejako suverénne určuješ. Ja by som si netrúfol, a pri hviezdovkách a pavučinovcoch zvlášť. Ten Tvoj popis sa hodí najmenej na tri druhy. Prepáč, je to len môj názor.
Reagovať na správu
Konečne sa niekto ozval k veci. Naschvál som dal väčší formát a v popise uviedol jednoznačný rozpor, lebo Geastrum schmidelii má hladkú vnútornú zákrovku a táto má tmavohnedé kryštáliky. Tá diskusia pod obrázkami je o ničom a mala by byť zrušená ako kritérium pre hodnotenie fotografie. Dosť sa hrabem v atlase a vidím, že veľa fotiek je určených len podľa nejakých iných fotiek. Dnes sa idem na tie hviezdovky pozrieť, takže si sa ozval v pravý čas.
Reagovať na správu
Jozko, tato tvoja pripomienka je nadcasova, skutocne by pomohlo v prehladnosti informacii pod hubami diskutovat k veci. Ako si tu uviedol odlisenie tzv. tmavych krystalikv - "Brizolitoveho" efektu vnutornej zakrovky - ci plodonosnej casti vytrusnic. Ak si mame zapamatat odlisnosti, mal by sa automaticky prenasat dolezity poznavaci udaj do atlasu. Takto tu bezcielne niekedy bludime ako v labyrinte ako sa dopatrat k odlisovacim znakom jednotlivych druhov.
Ja niekedy studovanim odlisnosti, preberam stare fotky a tak som sa dopracovala aj k tejto vynikajucej snimke. Dakujem
Reagovať na správu
V 2008 roku som na stránkach začínal a vtedy som sa snažil, koľko som stíhal, robiť popisy nálezov. Popisy sa ujali aj u iných a dnes viac ľudí dáva veľmi fundované popisy. Dnes už nemám toľko času, tak uvádzam aspoň dôležité znaky u vybraných húb. Urobiť popis v atlase je náročná a zodpovedná vec a môže to urobiť skutočne len odborník. Odborná úroveň stránok za tých pár rokov riadne stúpla, na niektorých rodoch sa pracuje úžasne. Ja mám z toho radosť, ale ďalej zvyšovať úroveň musia mladší.
Reagovať na správu
Velmi pravděpodobně hvězdovka Berkeleyova. Nevšiml jsem si, jestli to bylo takto předtím určeno.
Reagovať na správu
Včera som nafotil 8 plodničiek na porovnanie, je to ona.
Reagovať na správu
az teraz som ju objavila.. je fakt nadherna!
Reagovať na správu
Ďakujem aj za upozornenie, že už by mohli rásť, ale v tej suchote na južnom svahu?
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Jozef Pavlík
Čas a miesto:
26. 08. 2008, Laborecká vrchovina , Snina, Širkáň,
Popis:
Rástli hojne v agátovom lesíku (agát, báza, svíb) /Robinia pseudoacacia, Sambucus nigra, Swida sanguinea/. Vnútorná zákrovka 20 mm, nízko hruškovitá, za sucha na svetlohnedom podklade husto poprášená tmavohnedými kryštálikmi, otvára sa kužeľovým ryhovaným otvorom obrúbeným svetlejším terčovitým dvorcom; s vonkajšou zákrovkou rozpukanou na viac nerovnakých cípov je spojená až 3 mm dlhým krčkom.. Nadmorská výška: 270 m s.m.
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Martin Kříž (Martin Kříž)
Exsikát existuje
Herbár: BRA
Ďalšie informácie:
ID: 127013; Zverejnené: 26. 08. 2008, Model:Canon PowerShot S5 IS; Clona:f/8.0; Čas:10/10s; Blesk:Nie; Ohnisková vzdialenosť:6000/1000mm
Zaradené:
Ďalšie fotografie