Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii
Je to vôbec on? Pozrel som aj Hríb olivovožltý,skôr by sa mi podobal naň.
Reagovať na správu
Dermek uvádza Boletus olivaceo-flavus z teplej dubiny na vápenci pri obci Kuchyňa, odkiaľ je aj odfotený v atlase Huby lesov, polí a lúk a tiež namaľovaný v Malom atlase húb. Dermek opisuje úzky červený pásik v hornej časti žlto sfarbeného hlúbika. Iné informácie o tomto hríbe, okrem toho, že sa spája so synonymom B. pachypus, som nezistil. B. olivaceo-flavus bude zrejme hríb, ktorý je veľmi blízky B. calopus, ak to nie je priamo jeho varieta či forma. Ale čo je na fotke, to neviem posúdiť.
Reagovať na správu
Vdaka Janko za komentar,calopusov som videl neurekom,ale podobny tomuto este nikdy.Tu v atlase sa uvadza ze Boletus pachypus rastie v listnatych aj ihlicnatych lesoch.Tento rastol pod starym smrekom,pozrel si aj odkaz na original?
Reagovať na správu
Škoda, že sme nevideli neúrekom aj olivovožltých, lebo potom by si človek urobil lepšiu predstavu. Na báze hlúbika je tento hríb červeno sfarbený, čo hovorí proti Dermekovmu hríbu olivovožltému. Otázne je, čo spôsobilo to tmavé sfarbenie na väčšine povrchu hlúbika. To bude zrejme znak, ktorý nás núti premýšľať, ako by bol hlúbik sfarbený, nebyť tej tmavej časti.
Reagovať na správu
Tiež by som ho bez váhania nechal ako calopus. Je zjavné, že "utrpel" podmienkami prostredia, takže tie zmeny na plodnici môžu byť rôzne. Boletus pachypus, ak teda ako samostatný druh vôbec existuje, má rásť v teplejších listnatých lesoch, čo zjavne nie je Tvoj prípad.
Reagovať na správu
Ano Vlado,ina moznost vlastne nie je,na co ma smeroval uz Janko.Takze nechavam calopus.
Reagovať na správu
Zaujimavy a fotka je super!
Reagovať na správu
Zaujimavy hlubik...
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.